Tehnička pomoć

Učestala pitanja i odgovori

Ovdje možeš postaviti pitanja vezana uz novi sustav. Molimo te da prije nego postaviš pitanje, pročitaš već postavljena pitanja i odgovore, te naravno naš vodič kroz novu stranicu:

Upoznaj sučelje: www.haer.app/info/ui

Pomoć: www.haer.app/info/
Karma: www.haer.app/info/karma
Upravljanje fotografijama: www.haer.app/info/foto
Teme s pravilima i smjernicama foruma: www.haer.app/forum/pravila-i-smjernice

Pitanja i odgovori:

BROWSER PODRŠKA
- Zadnje verzije Chrome
- Zadnje verzije Firefox
- Zadnje verzije Opera
- Zadnje verzije Safari
- MSIE 8 (djelomično), 9 i 10
- Mobile Chrome
- Mobile Safari
- Opera mini nije podržana (Opera font-face bug)

Gdje je nestao chat?
Chat je sada integriran sa porukama.

Gdje mogu vidjeti svoje prijatelje
Prijatelji se prikazuju u PROFILI > Ekipa. Prijateljstva ostvarena na prošlom sustavu biti će prebačena ubrzo na novi. Obavezno bacite pogled i na novi način sklapanja prijateljstva www.haer.app/info/ui

Imao sam zaključane fotografije, kako to sada funkcionira?
Na novom sustavu fotografije (odnosno javni album) više nije moguće zaključati lozinkom. Moguće je jedino zaključati cijeli profil. Međutim sve osobe (profili) koje ste lajkali (dakle označili sa opcijom "Sviđa mi se" mogu vidjeti vaš profil i fotografije. Kod prebacivanja podataka, profili i albumi koji su bili zaključani su također zaključani i na novom Haer.app-u. Također, možeš uvijek zaključati profil za novake u svojim postavkama.

Što je to odobravanje fotografija?
Svaka fotografija koju postavite u javni album treba biti odobrena od strane korisnika. Za svaku fotografiju koju kao korisnik ove društvene mreže odobrite u skladu sa pravilima dobijete karma bodove. Za svaku fotografiju koju odobrite pogrešno (protivno pravilima) gubite karma bodove. Kada vam karma bodovi dođu na nulu (0) vaš korisnički račun će biti automatski deaktiviran.

Što je to PLUS korisnik
PLUS korisnik ili HAER APP PREMIUM je korisnik s aktiviranom Haer Premium opcijom, ona ti daje još više opcija za još više zabave, a usput podupireš svoj najdraži neprofitni projekt. Sa Haer Premium dobiješ opciju za nevidljivu posjetu tuđih profila ili tzv. "Incognito" opciju. Dobit ćeš duži popis posjetitelja svojih profila, pristup "fanovima" (osobe koje su označile tvoj profil sa "sviđa mi se"), pohranu razgovora u trajanju od 60 dana, opciju za privatni album te 10% više karma bodova! Aktiviraj Haer Premium i prouči koje još opcije dobiješ uz njega!

Gdje su moje stare poruke
Nakon 7 dana, sustav briše stare poruke ukoliko ste Basic korisnik Haer.app-a.

Korisnici ne vide moj profil
Ako si na prethodnom sustavu Gay.hr-a imao zaključan profil ili su ti slike bile zaštićene lozinkom, onda smo ti odmah aktivirali opciju ZAKLJUČAJ PROFIL. Profil možeš otključati odlaskom na tvoj profil > postavke > otključaj profil gumb.

Avatari i lažne slike
Nisu dopušteni :) Nitko nije prisiljen staviti svoju fotografiju ukoliko to ne želi. Ali lažne ("fake") slike, avatari nisu dopušteni. Isto tako 46% (N=1167) korisnika se izjasnilo da želi isključivo fotku lica, 25% smatra da je prihvatljivo da fotka sadrži korisnika i bez fotke lice, dok se svega 29% izjasnilo da želi bilo kakvu fotografiju. S obzirom da 71% korisnika/ica želi vidjeti na slici vlasnika/icu profila udovoljavamo želji većine.

Srce na forumu
Je tzv. "lajk" iliti "Sviđa mi se" gumb. Klikom na njega dajete autoru teme podršku. Tema koju označite sa "sviđa mi se" pojavljuje se u "Vašim temama" koje možete pronaći u: www.haer.app/forum/my
Na ovaj način lakše pronalaziš teme koje te zanimaju te u koje želiš biti uključen.

Izdvojeni korisnici
Korisnici sa plavom zvjezdicom pokraj imena su izdvojeni korisnici. Svaka fotografija koju uploadate se odobrava. Ukoliko vaša fotografija sadrži jasno lice korisnika (dakle vas) bude označena sa plavom zvjezdicom. Kada tu fotografiju stavite kao profilnu sliku, postajete izdvojeni korisnik i vaš profil se prikazuje prije ostalih.

Odobravanje fotografija
Fotografije odobravaju korisnici sukladno pravilima. Osoblje prati proces odobravanja fotografija. Osoblje istražuje ali ne daje objašnjenja (povratne informacije) zašto pojedine fotografije jesu ili nisu odobrene.
Fotografije možeš odobravati posjetom na gumb "Profili > Photo verify"

Pritisnem "enter" i poruka se pošalje
S obzirom da su poruke zamišljene kao i chat sustav, po defaultu vam je postavljena opcija da pritisak na tipku "Enter" šalje poruku. Da bi to izbjegli, možete koristiti za novi red kombinaciju SHIFT + ENTER ili isključiti slanje pritiskom na Enter ukoliko deaktivirate gumb sa ikonom ↵.

Akcije moderatora
Moderatori nisu dužni davati objašnjenja zašto je neka tema uklonjena ili zaključana te zašto je neka prijava prihvaćena. Odgovor je na to pitanje uvijek isti: "Zbog kršenja uvjeta korištenja" i/ili Bontona.

Ubrzo više ...

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.