Film i TV

Zeus
Zeus
u Film i TV

[BL] Boys love drame

Primjetio sam kako nitko nije otvorio temu o BL dramama, koje haraju Azijom. Dramama koje na ponekad povrsan, ali cesce na revolucionaran nacin otvaraju LGBT svijet publici Azije, a sve vise i ostatku svijeta. Naime one imaju dvostruku svrhu, zbog cega su meni osobno najdraza stvar na svijetu. Prva, zbog koje su nastale i koja je vise povrsna je svrha pogodovanja zenskoj publici koja sve vise preuzima medijski primat u Aziji. Naime svjesni su da zene vise pozornosti pridaju onome sto se emitira, a ujedno i da puno vise prate trendove i proizvode koji se mogu reklamirati kroz te programe. Sto automatski povecava isplativost produkcijskim i tv kucama, a svi znamo koliko god to bilo povrsno, novac je taj koji oblikuje svijet.

Ono sto su na Zapadu “zamamne plavuse” (moje isprike, ne zelim biti sovinist, samo isticem tuznu cinjenicu), na Istoku su puno cesce muskarci ti koji se skidaju i koriste u neke seksualnije svrhe. A s porastom moci/utjecaja zena sadrzaj se prilagodava njihovim fetisistickim idejama. Pepeljuga efekt je “out”; vise nije toliko romanticno vidjeti siromasnu djevojku koja se bori protiv svijeta da bi bila sa svojim princem. Sada je njezin gay bes frend in, u kojeg je taj princ zaljubljen. Borba protiv jacih predrasuda, uz koju vrucu scenu... to je nova dimenzija zeljene romanse!

Druga svrha tih drama je ona ocigledna, povecava se prisutnost lgbt ljudi i lgbt tematike u javnosti, to ponasanje se kroz fetisizaciju i “pomodnjavanje” unormaljuje i oblikuje mentalitet novih generacija koje su sve vise otvorene i prihvatljivije prema nasem svijetu. Naime kroz razgovor s par ljudi iz Azije, posebice Tajlanda saznao sam da price koje se mogu vidjeti u dramam postaju sve vise svakodnevne. Gay decki sve otvoreniji, drustvo dolazi do te mjere da ce neki eksperimentirati zbog znatizelje, a neki zelje za pozornoscu djevojaka. To se nekima moze gaditi, ali po meni je ekstremno pozitivno dokle god siri vidike ljudi i otvara vrata zajednici koja se donedavno skrivala po ormarima. Posebice je zanimljivo primjetiti drzave koje to emitiraju, kvalitetu produkcija, velicinu sponzorskih ugovora i posebice sadrzaje tih prica, koje su iznenadujuce daleko otvorenije i zanimljivije od zapadnjackih, gdje su gay likovi najcesce samo side kickovi s filler ulogama da bi imali vise materijala i djelovali progresivnije.

Pa eto, ostavit cu vam neke od naslova, ako je tko voljan slobodno moze pogledati..i mozda mozemo neke sadrzaje prokomentirati! Cilj ove teme je otkriti neki novi svijet koji se zanemaruje iz nase perspektive, ne potaknuti neku neomarksisticku filozofsku raspravu. Tenks! :D

Serije (mozete ih gledati na kissasian.ch ili dailymotionu te na youtubeu. Sve su prevedene na engleski)
Love by chance, meni osobno najdraza

HIStory 2 serija prica (Right or wrong ili Crossing the boundry meni najdraze)

Addicted Heroine (genijalna kineska zbog koje su iz Partije uveli ban, jer su se bojali ogromne popularnosti)

Two Moons

Make it Right 1&2

Sotus the series 1&2, mozda najpopularnija serija koja se vrtila na tajlandskoj nacionalnoj televiziji

What the duck

Advance Bravely (dva vjerojatno najzgodnija lika ikada, no post ban serija, stoga nema eksplicitnijih scena)

Water boyy the series

Bad romance kao prequel i Together with me 1&2 (KornKnock :love:)

Te neki filmovi poput In Between seasons, No regrets, Love love you, 7 days 1&2

I tako... ima toga jos :lol:

Planirao sam manji post, no onda se malo uzivio :dreamy:

I gifovi su tu cisto da privuku, ahhh znam sto svi prvo traze :giggle:

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.