Duhovnost

dispenza
dispenza
u Duhovnost

Duhovnost i sex

Posljednjih dana razmišljam o tome kako je seks za mene jedna dimenzija koja spada u područje duhovnosti. Otvaram ovu temu jer bi volio čuti i vaše stavove i komentare, da li postoji neki način na koji vi prakticirate seks kao neku spiritualnu praksu, npr. tantra. O tantri sam pokušavao malo kopati, ali nisam još uspio pronaći puno informacija. Ono što mene osobno u tome fascinira je to što u odnos ulaze dvije osobe, od kojih svaka ima svoju povijest, priču, itd, a sve je to pohranjeno u tijelu, a da ne govorimo ako gledamo na nekom transcedentalnom nivou kako je tijelo nositelj duše u zemaljskom iskustvu. Naravno da je ovo i neki moj pogled na stvari. Prema partneru imam veliko poštovanje kada ulazimo u odnos, trudim se biti svjestan svakog trenutka i svjesno „biti“ u seksu. Redovito nakon seksa primjećujem kako se nalazim u nekom stanju promjenjene svijesti. Ono što se događa, a nekako znam, to je da u tom trenutku također gubimo granice ega, što zapravo negdje i je transcedentalno iskustvo. Ne znam da li još netko ima takva iskustva, bti će mi drago čuti što mislite :)

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.