Komentari

zrnic
zrnic
u Komentari

Medijski naslovi i članci

Ako se osvrnete u ovom digitalnom svijetu 'oko sebe', uočit ćete naravno da su naslovi svuda oko vas :D
Uvijek su na vrhu i u tom online okruženju nas se bombardira informacijama sa svih strana.

Znači, ponekad naprave od buhe slona da je to strašno. Članci većinom nemaju veze sa naslovom, a sve se naravno radi samo da ih se klikne. Clickbait. Računica je jednostavna – veći broj klikova = više novca. Iako se to zna, neki će svejedno kliknuti, kao ja :roll: pa me to potaklo da otvorim ovu temu, i zbog jednog naslova kojeg sam nedavno pročitao, da sam popizdio premda sam pretpostavljo da će članak biti full nebitan...

Znači, piše ovako:

[quote]Tursku pogodio potres od 7.5 po Richteru: Pogledajte kako se tresla srpska zvijezda!!![/quote]

Očekivao sam stvarno neku tragediju, a zapravo se naslov odnosio na sport :aneurizma:

[quote]Nećemo pogriješiti ako kažemo kako srpski nogometaš, Lazar Marković i nije najhrabriji nogometaš na svijetu. Marković, inače igrač Liverpoola, se trenutačno nalazi na posudbi u turskom Fenerbahčeu za koji je u sinoćnjem ogledu i pobjedi protiv Trabzonspora (2:0) ušao s klupe.
Naime, Marković i Salih Dursun su nakon obostranog natezanja završili na zemlji, a nogometaš gostiju je potom reagirao prilično burno prema srpskom igraču[/quote]

U meni se pojavio nagon za ubijanjem kad sam to pročitao i došlo mi da ih tamo u redakciji izrešetam... Šalim se naravno, ali me raspizdilo bome :D

Pa neka tema bude kao neka kolekcija najgorih, nasmiješnijih, najbizarnijih etc. naslova koje ste pročitali i koje ćete sigurno još (pro)čitati... I članaka koji nemaju nikakve veze sa naslovom i koji su full zaglupljujući.

Evo još nekih primjera:

Slobodno navedite i vi nešto :)

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.