Ekipa

Fantom
Fantom
u Ekipa

Samohrani očevi

Draga ekipo! Možda malo promašeno mjesto za ovo, ali iskustvo mi govori i da među bi i gej populacijom (a možda i trans) imamo samohranih očeva.

Radim na Odjelu za sociologiju (Sveučilište u Zadru) i radim kao istraživač na projektu "Utjecaj javnih politika na obiteljski život u Hrvatskoj" i tražim samohrane očeve koji bi htjeli sudjelovati u intervjuu 1 na 1. Potpuno je anoniman, osobni podaci su samo meni poznati, a sve što bi se koristilo u daljnjem znanstvenom i zagovaračkom radu prema institucijama bi bilo anonimizirano tako da se ne može prepoznati identitet. Intervju se radi putem Zooma, skroz ugodna atmosfera i zanimljiva pitanja (kažu neki da im došlo ko terapija) :))))

Pravna regulacija statusa nije važna, važno je samo da dijete (ili djeca) većinu vremena s vama živi i da vodite većinu brige oko njih. Rezultati bi se koristili kroz izvještaje koje bi udruge dalje koristile prema lokalnim vlastima za bolji položaj i prepoznavanje samohranih očeva.

Evo linka na projekt: uzz.unizd.hr/...liku-hrvatske-prostori-i-promjene

Bio bih užasno zahvalan ako među vama ima netko tko se prepoznaje i htio bi mi pomoći, ili, ako znate nekoga i možete me s tom osobom spojiti. Slobodno se javite u pm. Help a fellow gay out <3

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.