Kultura

Fantom
Fantom
u Kultura

Umjetnici i samopromocija

Vec godinama slusham da zashto ne napravim neshto sa fotografijama. Ili ilustracijom.
Kada pokusham objasniti kako funkcioniram, koje su mi vrijednosti, kakav mi je misaoni tok, shto mi je bitno a shto ne, sam ulazak u proces i shto se dogadja u njemu, rezultat i nema ucinak, koliko god pricam o, ustvari jako cestoj, umjetnickoj podkapaciranosti za samopromociju,

Internet je prepun savjeta shto izbjegavati, sugeriraju da se umjetnici ne trude dovoljno oko toga, da premalo sati provode u marketingu, da su nezainteresirani. Savjeti slicni self-help temama, opce upute za bilo kakav privatni posao.
Malo tko je u biti potegnuo pitanje uvjeta za kreativni proces i shto sam taj proces znaci, koliko energije i vremena uzima, osobnosti.
Netko je negdje napisao da je svijet umjetnika prilicno zbunjujuc jer se ponashamo kao introverti i ekstroverti u isto vrijeme. Reci cu i da je to tocno.

Ono shto me zanima, postoje li na forumu umjetnici, uspjeshni ili neuspjeshni, prvenstveno oni bez zaledja, obiteljskih veza, koji su uronjeni u svoje procese i koji izbacuju sebe u eksterijer i kako i da li se borite sa samopromocijom, s kojim alatima baratate, koji su vremenski okviri u kojima ste uspjeli postici neke rezultate.

Ja ne postigoh puno. Ne mogu se izboriti sa tim dijelom izlozenosti a s druge strane nemam problema da mi golo tijelo kao sredstvo izricaja bude u javnosti. Imam otpor prema natjecajima, ne mogu odrediti cijenu ako je tko zainteresiran a i osjecam se cudno ako prodajem, to mi nije smisao stvaranja.

Na prijedlog forumashice, koju necu tagirati jer ne znam da li je ona ok s tim, napravih Instagram, ali, naravno da imam otpor dijeliti ga, osim krugu koji znam.
Kreativni kaos sam po svakom slovu tih rijeci, u svemu.

Kako funkcionirate, ako vas tu ima, umjetnici?

Kakav je vash odnos prema umjetnicima, pokushavate li ih razumijeti ili se radije prepushtate svemu shto su umjetnici htjeli reci?
Shto je za vas umjetnost?

Pablo Picasso je izjavio “An act of art begins as an act of destruction.”
Sloziti cu se i s tim.

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.