Znanje

Exit
Exit
u Znanje

Strategije učenja i pamćenja

Oduvijek su mi bili zanimljivi načini na koji ljudi usvajaju informacije, znanja i vještine. S obzirom da su učenje i pamćenje dva nadopunjujuća i neodvojiva procesa koji su potrebni za život, željela bih čuti vaša iskustva i vaše poglede na različite tehnike učenja, kao i generalno vaše iskustvo u kontekstu težine i lakoće usvajanja informacija.

Recimo ja sam negdje na pola-pola sa textbook štrebanjem na pamet i učenjem kroz primjere. Mogla sam naučiti nabrajati redom točke kada je to baš tako trebalo znati, ali puno mi je draže bilo kada nemam strogu definiciju ili nabrajanja, već se traži kritičko razmišljanje i vlastiti pristup u objašnjavanju određenih pojava.

Za ovo prvo sam prvenstveno koristila mnemotehnike radi lakšeg pamćenja tako da bi od nabrajanja čestica uzela prvo slovo od svake i tvorila neku riječ, meni shvatljivu. Ili bih čak radila rime ili pjesmice od neke definicije.

Kakve strategije učenja ste vi koristili? Na koji način se očituje vaše poimanje brzog i učinkovitog učenja i usvajanja sadržaja i jeste li se morali učiti kako učiti ili ste onaj tip koji samo sjedne za stol i krene...

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.