Tehnoklik

Umjetna inteligencija i njene izvedenice (ChatGPT)

Ne znam jesti li ga do sada koristili. Otkrio sam ga na jednoj edukaciji prije nekoliko tjedana i od tada mi je postao najinteresantnija igračka. :)

Kaže BUG: "Ovaj je sustav specifično treniran kako bi s ljudima ostvarivao dijalog, pa mu tako možete davati zadatke, postavljati pitanja, kroz chat ispravljati pogreške i nadopunjavati svoje upute, tj. općenito "razgovarati" s njime upisivanjem teksta, a on će na sve to odgovarati u kontekstu i to na vrlo zanimljive načine.

ChatGPT može vam tako napisati esej na bilo koju zadanu temu, pjesmu u stilu nekog od poznatih pjesnika, ali i izraditi primjere programskog koda – sve to na temelju zadataka napisanih prirodnim (pa čak i hrvatskim!) jezikom."

I stvarno, svašta sam pokušao - mučio ga strukom, tražio da mi piše pjesme i preoblikuje tekstove, piše nastavne priprave, rješava jednostavne zadatke programiranja, predlaže recepte i slično. :) Istina je da nisam uvijek najzadovoljniji odgovorom, no kao amater i nestručnjak mislim da je ovo baš baš fora. :)

Treba se prijaviti i potvrditi da niste robot :D chat.openai.com

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.