Događanja

Ryu
Ryu
u Događanja

Otvoreni Qrug: Ja bi' da to imam doma (prikazivanje dokumentarca)

24.11.2022.
  Šesnaestica

Novo otvoreno druženje grupe podrške Qrug provest ćemo uz gledanje dokumentarca "Ja bi' da to imam doma", nastalog u produkciji K-zone u sklopu projekta „Radnopravnost svima!“. 💕🌈💕

U dokumentarnom filmu „Ja bi’ da to imam doma“ 9 protagonista i protagonistkinja progovara o svojim iskustvima s doživljenim bullyingom, diskriminacijom i nasiljem. Ideja filma bila je okupiti pripadnike i pripadnice LGBTI zajednice u najširem smislu – tako da su zastupljena „sva slova akronima“ te osobe različite dobi i iskustava – osobe koje su doživjele vršnjački bullying i nasilje zbog svog rodnog identiteta i izražavanja, osobe koje su doživjele obiteljsko nasilje zbog svoje seksualne orijentacije, osobe koje su doživjele fizičke napade na javnim mjestima te osobe koje su zbog neprihvaćanja okoline pokušale suicid. Film progovara i o drugim temama kao što su odrastanje, odnos s roditeljima te comming out i posljedično (ne) prihvaćanje okoline.

Pridružite nam se u četvrtak, 24/11 od 19:00 sati na novom druženju otvorenog Qruga!

_____________________

Grupu podrške Qrug pokrenula je 2021. godine udruga ZaPravo (uz podršku Duginih obitelji), kako bi svim LGBTIQ studenticama i studentima omogućila siguran prostor za razmjenu iskustava, razgovor o svom queer identitetu i kultivaciju zajednice u kojoj se međusobno osnažujemo i borimo. ✊🏳️‍🌈✊

Qrug ✨ je organiziran kao peer-to-peer grupa, što znači da ju organiziraju i vode LGBTIQ mladi, uz stručno vodstvo psihologinja iz Duginih obitelji. 🌈

Grupa podrške namijenjena je svim studenticama i studentima (neovisno o fakultetu), kao i ostalim
mladima koji žele u sigurnom prostoru povezati se i družiti se s drugim LGBTIQ mladima. Do sada je organizirano preko 15 što otvorenih, što zatvorenih sastanaka i radionica, na kojem su se obrađivale razne teme poput coming outa, homofobije, vršnjačkog nasilja ili prikaza LGBTIQ osoba u medijima.
Dođite, upoznajte Qrug i zabavite se u opuštenoj atmosferi!

✨ Qrug je namijenjen mladima od 18 do 30 godina; za sva pitanja ili komentare slobodno nam se javite! ✨

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.