Noćni život

Zagreb je uništio svoj urbani identitet

Prvo link na članak: www.zagreb.info/...rada-sa-sarolikom-ponudom/445302/

Kojih klubova se vi rado sjećate?
Ako ćemo suditi po postovima u temi o otvorenju novog LGBT kafića, mladi danas slušaju prvenstveno cajke i na takva mjesta i izlaze, a ponudi li im se na izbor da se za njih otvori nešto potpuno novo, prva želja je i da to novo nudi cajke.
To mladi vole, to prolazi i toga očito fali još i još..

Sjećate li se vremena kada ste mogli birati da li vam se tu večer ide na rock, pop, funk, techno, d'n'b, punk, r'n'b, metal, disco, house, "domaće" (Roko i Petica :lol:) .. ili možda koncert? Fali li vam to vrijeme ili ste se uspjeli prilagoditi? Ne znam zapravo kako vi, ali u vrijeme kad sam najviše izlazila bilo mi je bitno imati opcije, monotonija i vikendi koji su repriza reprize prethodnog vikenda nisu dolazili u obzir.. Ponekad je toliko toga bilo da bismo u jednoj večeri bili i na 3 totalno različita dijela Zagreba i to bez taxija jer taxi je nekoć bio skup :D

Gledam moju ekipu danas gdje izlaze (oni koji su još voljni, željni i sposobni :lol:) i to su sve nekakvi podrumi i rupe s nula ventilacije gdje gruva bilo kakva elektronika, nije im više ni bitno koja.. Ili neke kuće u, pardon my french, pripizdinama s partijima za koje saznamo usmenom predajom i/ili tajnim pozivnicama, jer sve što nije turbo folk postalo je turbo underground i neisplativo. Klubovi se gase, novi se ne otvaraju... Još dođe i korona i odjednom si i prestar za izlaske..

Pa čak evo i LGBT populacija od prvotnog Globala, pa onda do trena kad se čak moglo birati hoće li se u Rush, Hot Pot ili Dramatic, ostade na samo jednom klubu i gle čuda, opet je to podrum bez ventilacije.. :shrug:

Mislite li da je Zagreb zaista uništio svoj urbani identitet?

I pitanje za mlađu ekipu koja ne sluša cajke, ili sluša ali ipak želi nekad nešto malo drugačije: gdje vi izlazite? Medika? Funk? DvaOsam? A što ako ne volite elektroniku i želite nešto malo alternativnije? Močvara? Nešto sedmo?

P. S. A kamo se ide na after kad Sidra više nema? :sigh:

P. P. S. A kaj je sa Splitom? Rijekom? Čula sam da u Rijeci, koja je za mene nekoć bila pojam urbanog, alternativng grada u Hrvata, danas isto samo trešte cajke? Je li istina?

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.