Girls Lounge

Emocionalna (ne)zrelost i odrastanje

Lezbice moje,

super je da imamo teme o maskarama, dlakama, košuljama, paintballu i stopalima, ali hajmo probati nešto konkretno da vidimo kako mentalno dišete.
Kao ocvala lezba u svojim tridesetima koja se muvala tu još od doba Globala, prošle godine me po prvi puta ukliještilo u leđima i shvatila sam da je to-to. (Da, mozak mi je u leđima).
Shvatila sam da nemam vremena za polu-osobe, nemam vremena za nedefinirane osobe, reboundse koje smo prošli u dvadesetima i da razmišljam i o djetetu. I to mi je nekako sasvim logičan slijed događaja s 36 godina s obzirom na iskustvo do sada (disclaimer: moje mišljenje). Umoriš se od izlazaka i kontinuiranih, dosadnih događaja s istim, dosadnim ljudima koje je ustvari okej vidjeti možda i jednom godišnje. Ostatak vremena provodio bi s najbližim prijateljima, onom svojom osobom i obavezama.
Međutim, kako od nedavno bivam u potrazi za djevom života i s 36 konačno znam što želim, uočavam da su mnoge djevojke mojih godina, a i starije, u sivoj zoni. Kao da su zapele na štangi u tom istom Globalu prije 20 godina. Naime, ako na profil nekog dejting sajta staviš da tražiš i kratkoročnu vezu, i dugoročnu vezu, i dejt, i ONS, i XYZ, kako da te, jebemu krv, shvatim ozbiljno?

Čini mi se da su dosta pobrkane temeljne vrijednosti i da djevojke u tridesetima i više dosta kaskaju s emocionalnom zrelošću. I dalje slušam otužne priče naizgled sretnih parova, i dalje slušam kako se varaju, slijeću kao bumbari s jednog cvijeta na drugi, olako odustaju i na najmanjoj prepreci, nemaju samopouzdanja, co-dependency je problem, i dalje percepiram sveopću izgubljenost. Uz neke, rijetke iznimke.

Naravno, svima nam je teško u nekim periodima života. Svi se tražimo u nečem do kraja života. Ali, što se veza i emocionalne zrelosti tiče, koliko vam se čini da su lezbijke u tridesetima/četrdesetima zrelije, stabilnije, "poštenije" prema sebi i drugima u odnosima? Koliko njih znate da zbilja znaju što žele od partnera, života i budućnosti i predstavlja li vam to neznanje u samom početku upoznavanja nekog red flag?

Fala publici, majk drop.

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.