Lifestyle

Sabre
Sabre
u Lifestyle

Childfree

Ne znam je li postojala kad ova tema (nisam tu tako dugo), pokušala sam pretražiti ali nisam ništa našla pa evo otvaram da čujem vaše misli.

Organizirala sam po sekcijama jer sam takva :D pa se možete osvrnuti na jednu, par ili sve, kako god želite.

• Koji su vaši razlozi zašto ste childfree tj. ne želite imati djecu?
Ovdje je ključno istaknuti da mislim na izbor ne imanja djece, a ne da zapravo želite ali zbog određenih okolnosti ne možete / nemate djecu.

• Koje ste reakcije i komentare dobili od drugih kada ste iznijeli svoj izbor i mišljenje?
Meni su osobno najdraži oni „a tko će brinuti o tebi kad ostariš?“. Jer eto mene se naziva sebičnom što ne želim imati djecu, a ne ljude koji idu imati djecu da se ima netko o njima brinuti (da ne ulazimo uopće u nepostojanje consent-a ovdje).

• Što ste napravili / planirate napraviti / ste pokušavali ali ne možete napraviti u vezi toga da se to ne dogodi?
Ja osobno već neko vrijeme imam razgovore sa svojom ginekologinjom o trajnijim oblicima kontracepcije (jer jbg imam maternicu i opasnost je tu because I dabble in dick), ali mi je rečeno da mi spiralu kao nerotkinji neće nitko u Hrvatskoj ugraditi (potvrdio i sestrin ginekolog, sad ne znam na žalost šire pa me zanima ima li tko drugačije informacije), za sterilizaciju po zakonu moram imati 35. godina ali i neslužbeno je praksa da ju isto nitko neće raditi ako već nemaš dvoje djece, implantat u nadlaktici se kod nas isto ne radi već sam čula da mogu otići u Njemačku to obaviti ako želim i tako.

• Što imate mogućnosti raditi / imati u životu jer nemate djecu?
Ajmo malo gratitude practice - iako nam je nekad teško, sjetite se koliko bi zapravo moglo biti gore! :D Ja osobno ne mogu funkcionirati kao osoba ako nemam svoj alone time i mir za sebe, a i volim svoju neovisnost i mogućnost biti spontana, pokupiti se nekud i otputovati za vikend ako mi dođe ili čak samo provesti dan u ležećem položaju. :)

Naravno molim vas da budete obzirni, ovo nikako nije tema za vrijeđanje djece ili ljudi koji žele / imaju djecu. Vjerujte mi da sam svjesna koliko je to težak i bitan posao, ako ne i najbitniji, i imam full respect prema roditeljima (naravno ne svima lol, neki stvarno ne bi trebali imati djecu). Imam niblings (obožavam taj naziv – gender-neutral term for a child of a sibling instead of nephew / niece) koje stvarno volim, ali najviše volim kod njih to što ih na kraju dana mogu poslati nazad od kud su došli. :D

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.