Gaming

Fantom
Fantom
u Gaming

Kartaške igre - UNO

Pozdrav svima :angel:

Ova tema je vezana za sve kartaške igre, a čak i neke društvene igre.
Ja ću sad pisati vezano za naš najpoznatiji UNO ?
Mislim da su svima poznata pravila kako se igra UNO.
Neki su promijenili pravila pa igraju na lakši način ili čak teži.
Prošlo ljeto, ja i frend smo upoznali jednog dečka iz Kanade koji nam je odao jedno odlično pravilo, koje je UNO igru učinilo još zanimljivijom :chestram:

Ovo Kanadsko pravilo glasi ovako:

Primjenite pravilo igre tocno sa uputstvom koje ste dobili u pakiranju UNA da igra ne bude komplicirana, ali samo promjenite ove stavke:

Karta "0" = kada bacite ovu kartu, možete birati sa kime ćete zamjeniti karte . Npr.. Ako netko ima 3 karte, a vi imate više karata od njega, možete sa njime zamjeniti karte.
Ne mora značiti da ste bliži pobjedi zato što sada odjednom nemate više 10 karata nego samo 3, taj netko zna kakve vi karte imate.
Dakle sa kartom "0" vi možete zamjeniti špil sa nekime tko ima manje karata.
NE SMIJETE zamjeniti karte ako osoba ima 2 karte u rukama. Dakle samo 3 pa na više.

Karta "7" = ovo je moja najdraža karta jer bude jako zabavno kada se igra sa njom.
Pravilo glasi ovako: kada bacite kartu 7, nitko ne smije ništa reći! Svi moraju biti tihi.
Pravilo šutnje nestaje kada netko opet baci kartu 7, i tako u krug. Sve dok se bacaju karte pod br. 7, pravilo šutnje/pričanja se primjenjuje. Takodjer, ako netko nešto kaže dok je pravilo šutnje , pravilo šutnje nestaje i mora iz špila izvuci 2 karte kao kaznu.
OBRATITE POZORNOST da ako imate 2 karte u rukama i bacate ju, ako je pravilo šutnje, NE SMIJETE reći UNO! Morate dignuti kartu i pokazati da vam je ostala jedna u rukama (naravno bez da drugi igrači vide koja je to karta :D

Karta "9" = isto zanimljiva karta jer kada bacite tu kartu, brzo stavite ruku na sve bačene karte na stolu, svi moraju staviti ruku na bačene karte (ruku na ruku), tko zadnji stavi ruku, skuplja 2 karte.
Imaju neke fore da se može cimnuti i onda ljudi naglo stave ruke, a nema karte 9 na stolu, tada svi koji su stavili ruke, skupljaju po 1 kartu :D.

Nadam se da će te se zabaviti jer kad se počne igrati, zanimljivo je kad se ova pravila pomjesaju.
Ne morate odmah sva pravila primjeniti, možete jedno po jedno da se ne zbunite. Definitivno je najzanimljivija br 7.
Da li je netko isto tako primjenio svoja pravila za neku kartašku igru? Slobodno možete podjeliti sa nama!
Javite kako je igra prošla ❤️
Text je malo poduži al ne može kraće :o

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.