Komentari

Fantom
Fantom
u Komentari

Tko stoji iza Ljetne škole bioetike?

Nedavno sam čitao kako se u Šibeniku do 2. kolovoza (period nekoliko dana) održavala "3. ljetna škola bioetike i ljudskih prava" od strane 'World Youth Alliance Hrvatska'.

Teme ovogodišnje ljetne škole bazirala se na "problematici suvremenih bioetičkih pitanja poput transrodnosti, priziva savjesti i prava na život". Polaznici su morali imati između 18 i 30 godina.

S obzirom kako se u našim medijima nije moglo pronaći detaljnijeg pokrića o događaju i organizaciji koja stoji iza eventa, odlučio sam malo istražiti.
Među predavačima našla su se neka od vrlo zanimljivih imena poput Tomislava Domazeta Loše, Aleksandre Korać Graovac, Borisa Ujevića te Marine Katinić. :)

Iz Britannice prenosim:
"World Youth Alliance (WYA), NGO founded in New York City in 1999 that seeks to promote what it calls an international culture of life based on individual rights, family cohesion, and personal development... WYA emphasizes human dignity and the importance of families headed by a man and a woman. In keeping with its belief that human life should be protected from conception until natural death, the WYA opposes abortion. It also takes stands against contraception as a means of family planning or to prevent the spread of sexually transmitted diseases such as HIV/AIDS; the use of assisted reproductive technologies, such as in vitro fertilization (IVF) and surrogate motherhood; and sex education for youth."
Ovu je udrugu osnovala Anna Halpine, kanadska dvadesetjednogodišnjakinja koja se protivila dominaciji aktivista zagovaratelja prava na siguran pobačaj u internacionalnom tijelima.

Odgledao sam intervju s članom naše 'podružnice' (HRT) i bilo mi je zanimljivo kako se stalno spominje kritičko razmišljanje i dijalog, s neizrečenom premisom da će ukoliko dođe do sveopćeg kritičkog razmišljanja kod većine populacije prevladati ona 'bolja' etika? o:)

Thoughts?

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.