Kultura

Fantom
Fantom
u Kultura

AutoLGBTQIfobija i LGBTQIfobija u LGBTQI populaciji (preimenovana tema autohomofobije)

Nerijetko se susrecem sa govorom mrznje unutar LGBTQI populacije o LGBTQI populaciji. Molila bih one koji se osjecaju prozvanima da se slobodno osjete tako i podijele svoje misljenje zasto se takvi osjecaji javljaju? Ne otvaram temu radi osudivanja nego zbog problema koji se predstavlja u nasoj vec maloj “zajednici” koja ima jos dug put da bude zajednica. Unatoc tome sto smo segregirani od drustva vrsi se i daljnja segregacija unutar vec segregiranog dijela populacije. Dakako, potaknuto je temom o Biseksualkama no ima vec deblju pozadinu drustvenih okvira. Srodno tome podjelila sam tu temu sa biseksualnom prijateljicom te mi je ista rekla da je “jedino ikada dozivjela zlostavljanje od strane nabrijanih lezbi”. Sto je tuzno. Mozda se ta mrznja integrirala zbog mrznje i odbacivanja koju je drustvo pokazivalo prema dijelovima nas, ali mislim da je vrijeme da se ti dijelovi lagano krenu lijeciti. Kakva su vasa iskustva i misljenja?

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.