Arena

iluzionist54
iluzionist54
u Arena

Križarski ratovi babe Lujze - Kriza srednjih godina

Svojedobno, ima tome danas vjerojatno već deset godina, jedan doktor teorijske fizike, u to doba asistent na PMF-u, otvorio je temu samo za one preko 30. Tema je nakon nekog vremena umrla da bi ju, u to doba pomoćni admin, Rhynn obnovio, pa zatim u trenutku nadahnuća Providnošću ukinuo, pa nakon par godina opet dopustio, ali je tema nakon toga sama od sebe ugasnula.

Međutim, ovdje nije riječ o tome. Problem je malo crnji, a pade mi na pamet, jer me na podsjetio tekst

Krizom srednjih godina naziva se period kad se ljudi osjećaju najmanje zadovoljni svojim životima neovisno o tome gdje žive i kakvo je njihovo zdravstveno stanje. U razvijenim zemljama najgora kriza, odnosno najveće nezadovoljstvo je oko 47. godine, kako je pokazalo istraživanje provedeno na Dartmouth Collegu. Krizu srednjih godina proživljavaju i ljudi u zemljama u razvoju, samo je vrhunac kod njih godinu dana kasnije to jest oko 48. godine života. zivim.gloria.hr/...se-vratiti-osjecaj-srece/9856099/

Isto tako, pada mi na pamet malo poveći tekst iz 1974., nastao na statistikama, pod naslovom Passages: Predictable Crises of Adult Life, koji govori o mijenama kroz koje prolazimo. I koji nas uvjerava da nijedno zapravo životno doba nije bez svojih izazova. I ti izazovi su veliki taman kako ih možemo podnijeti, premda nam se čine većim od nas.

I sad, kako sam na kraju životnog puta, čini se da te statistike u "Passages" nisu sasvim neutemeljene ...

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.