Duhovnost

CapO
CapO
u Duhovnost

Međureligijski odnosi

Dakle ovako. Ima na forumu milijun tema o religijama ali ovakvu nisam našao a tražim.
U ovoj temi me ne zanima kako se vi osobno izjašnjavate ni što mislite o teistima ili ateistima ni sve te stvari. Za to imate druge teme, od kojih je jedna upravo aktualna.

Ono što mene zanima, i zbog čega otvaram ovu temu je bilo moje guglanje odnosa na relaciji budizam-islam. Zanima me koliko se religije međusobno razlikuju, ali i koliko sličnosti imaju. Koliko je moguće pripadati jednoj religiji, a istovremeno štovati i božanstva druge religije. Također me zanima kako islam, tj. Kuran gleda na hinduiste. Ako po Kuranu pogani kao politeisti su nevjernici, odnosi li se to i na hinduiste? Zanima me koliko su zapravo protestantske crkve međusobno slične ili različite? Zašto u judaizmu između Aškenaza i Sefarda postoji puno nesuglasica, kao što postoje među katolicima i pravoslavcima?

I milijun drugih pitanja na koja pokušavam naći odgovor. Pa bih volio da mi ih pomognete naći. Hvala unaprijed.
I zapamtite. Ne zanima me kako se vi izjašnjavate, vjerujete li ili ne, što mislite o kojoj religiji. We don't give a fuck about that. Zanimaju me filozofski odgovori na moja pitanja

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.