Duhovnost

Fantom
Fantom
u Duhovnost

Teorija zavjere (krscanstvo)

Okay, s obzirom da sam osoba koja stvarno puno cita vezano za religije, tako sam naisao na jednu od zanimljivih izjava.

YHWH je zapravo nista drugo nego sumerski bog rata. Zidovi kao k svaki drugi narod nisu nist drugo neg u pocetku bili politeisti. Naime jedna od i teresantnih stvari je kako su pronadjeni novi dokazi gdje su zidovi stovali boga El/Elyon, koji je imao 60 sinova od kojih je jedan bio Yahweh. El je stovan kao bog osnivac dok su ova djeca bila nista drugo nego drugoklasni.

Nadalje kada u bibliji kaze onaj uvod u pocetku bog stvori nebi i zemlju. Rijec “bog” je na hebrejskom Elohim- lingvisticka cinjenica koja se ne moze pobiti, a nosi znacenje mnozine. Katolici su pokusali objasniti Elhim sa pluralis majestatis”, ali poznato je da zidovi to nikako ne koriste ili koriste u jako rijetkim siruacijama (u kojima ova ne spada). Postoji jos jedna rijec koja je zoravo tamo dodana bere’shit* sto bi znacilo prvi ili pocetak. No u konacnom prijevodu ide ovako:”The first one created the gods [together] with the heavens [cosmic worlds] and with the Earth”. Moram na engelskom jer bi gubilo na znacenju.

Jos jedna zanimljiva izjava “ 26 I reče Bog: »Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci – svoj zemlji – i svim gmizavcima što puze po zemlji!

Ovdje prilazem jos neke od izraza koji su na eng, zbog gubitka znacenja ne prevodim.

“Who is like unto thee, O LORD, among the gods?” (15:11)
“Now I know that the LORD is greater than all gods…” (18:11)
“Thou shalt have no other gods before me.” (20:3)
“Thou shalt not revile the gods…” (22:28)
“…make no mention of the name of other gods, neither let it be heard out of thy mouth.” (23:13)

Inace vise mi zvuci kao ljubomorni bog sto je i sam rekao. I cini mi se da je cist zelio maglasit da ne zeli konkurenciju.

Zatim se vracam samo na ono “bog rata, mislim d je bio i minja i kovac” uglavnom zar onda nije onak mal logicnije sve one posasti sto je davao (ratoborno zvuce).

E sad dolazim so onog dijela sa annunaki, bica 5 dimenzije koja navodno zive 1000-e godina. Nista drugo nisu nego energetski vampiri. Pitate se sta mislim pod to? E pa navodno oni crpe energiju iz naseg svijeta. Tocan nacin nije poznat ali metode jesu. To bi bilo rat, krvoprolice. Tada je energija u punom naponu, dok duga starost cini nista drugo nego suprotno. Baterije prazne. Isusa se po nekoj teoriji gleda ko 3 generaciju/3 razred. I osoba koja je uvidjela zapravo greske Yhwh. Pokuso ih je ispraviti se pasivno i kroz neke vode govorit narodu da sire ljubav i da oprastaju. Sto naravno nije pasalo onom koji se hrani energijom. Yhwh nije nist drugo nego parazit, saznavsi Isusovo ucenje morao se umjesati. No plan mu propada i nastaje krscanstvo.

A druga je teorija da je Yhwh nist drugo nego zli bog Anu. A sad koliko svi znamo pobjednici pisu povijest, sta ako je dobra strana izgubila i bilja popljuvana?

Nije bas onak u srz, ali svi znamo prometeja koji je dao vatru ljudima i nakon toga bio zatocen? Nez jesam ja jedini kojemu to vuce neke paralele.

Za kraj, ovo je samo teorija. Ja ne zastupam ovu teoriju u potpunosti (zastupam mnozinu elohim i jos neke stvari?). Zanimaju me tudja misljenja i teorije. Bilo bi mi jako drago da se ukljuce stariji clanovi za koje znam da su jako elokventni i da znaju materije raznih religija. Pratio sam onu temu kako sebe natjerat i vjerovanje boga i uocio one koji stvarno znaju o cemu pricaju, pa evo dobrodosli.

❗️Svacije misljenje se postuje i ne smije napasti, ali odmah ogradjujem temu od onih koji ce doci ovdje siriti krscanstvo, krizarski ratovi su gotovi
‼️Molim da ova tema ostane neutrali i na slobodi govora bez vrijedjanja od strane vjernika ili ljudi drugacijih misljenja.

Nebu išlo!

Za više sadržaja trebaš se prijaviti ili otvoriti korisnički račun.